Check-Up

Hastanemizdeki randevunuza sabah saatlerinde aç olarak geldiğinizde hasta danışmanlarımız tarafından dosyanız oluşturulur. Sonrasında hasta danışmanlarımız sizlere aşağıdaki adımları takip ettirir.

Doktorunuz tarafından ön görüşme ve muayeneniz yapılır. Bu görüşme sonrasında size özel Check Up programı belirlenir. Laboratuvarımızda kan ve idrar-dışkı örnekleriniz alınırRadyoloji Laboratuvarında Ultrasonografik ya da diğer görüntüleme işlemleriniz yapılır. Hasta Danışmanlarımız randevularınızı planlayarak gerektiğinde size eşlik edeceklerdir. Sabah başlayacak olan tetkik süreçleriniz öğle saatlerine doğru tamamlanır. Size uygun bir gün ve saatte doktorunuzla randevunuz ayarlanır ve bu randevuda doktorunuz tarafından tüm tetkikleriniz değerlendirilerek size bilgi verilir. Bu aşamada gerekli görülür ise ileri tetkikler istenir ve sonuçlar alınınca bunların değerlendirilmesi yine aynı doktor tarafından yapılır.

Check Up kapsamında yapılacak tetkikler bazı ön hazırlıkları gerektirmektedir. Bu nedenle Check Up hazırlık için yapılan öneriler dikkate alınmalıdır. Bu önerilere uyulması işlemlerin hızlı yürümesi ve tetkiklerin doğru sonuçlar vermesi için önemlidir.

Laboratuvar testleri için kan alımından yaklaşık 12-14 saat öncesine kadar aç olunmalıdır. Bu süre içerisinde su içmenin sakıncası yoktur ancak sigara, şeker, sakız ve kafein tüketimi sonuçları etkilemektedir.

Check Up’a gelmeden bir gün önce alkol tüketmek de uygun değildir. Ayrıca bir gün öncesinde akşam yemeği olarak hafif gıdalar tüketilmesi, aşırı tuzlu, aşırı yağlı ve aşırı şekerli gıdalardan uzak durulması gerekir.

Paket içeriğinde Batın Ultrasonu bulunduğu taktirde hem açlık hem de mesanenin dolu olması gereklidir. Bu nedenle işlemlerden öncesinde uzmanların da yönlendirilmesi ile birlikte su içilmesi ve bu işlem yapılana kadar idrara çıkılmaması gerekmektedir.

Uygulanacak paket içeriğinde eforlu EKG varsa havlu, atlet, spor kıyafet ve ayakkabı getirilmesi önerilmektedir.
Kadın hastaların mamografi tetkiki için duş alıp gelmesi, krem ve parfüm kullanmaması önerilir. Regl döneminin üçüncü ve onuncu günleri arasında çekim yapılması uygun olacaktır.
Ayrıca sürekli kullanılan ilaçlar varsa Check Up öncesinde ilaç alımına devam edilebilir, ancak hekime bununla ilgili mutlaka bilgi verilmelidir. Varsa önceki test sonuçlarının da Check Up yapıldığı gün getirilmesi ve hekime gösterilmesi değerlendirmeler için faydalı olacaktır.

Check Up Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar için Regl döneminde olmaması,
Herhangi bir vitamin, mineral kullanılmamış olması,
Randevu günü öncesinde alkol alınmamış olması,
Ayrıca randevuya aç olarak gelinmiş olması gereklidir.
Check Up paketlerimiz, size en uygun Check Up programları ve uygun Check Up fiyatları ile ilgili bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki, Check Up fiyatları erken teşhis edilmemiş hastalıkların tedavi masraflarına göre çok daha ekonomiktir. Bilgi için 0533 155 76 24 numarasından bizi arayabilir ya da E- sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Anka Hastanesi
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Anka Hastanesi
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
20:47